Dini Haberlerim

Anadolu Diyanet-Sen Kuruldu.

Anadolu Diyanet-Sen Kuruldu.

Diyanet çalışanlarının yeni sendikası Anadolu Diyanet-Sen genel merkezi Bartın’da kuruldu. Sendika, bir basın bülteni yayınladı. Genel Başkan Mustafa Arabacı’da Diyanet çalışanlarını sendikasına davet etti.

Sendika tarafından yapılan açılış duyurusu ;

Diyanet İşleri Başkanlığı Hizmet Kolunda faaliyet gösterecek olan yeni sendikamız Anadolu Diyanet-Sen’in kapısını tüm Diyanet çalışanlarına açtık.

Peki bu sendikayı neden açtık?

Hem üyesi yüksek ve hemde güç olarak kendini göstermiş büyük sendikaların “hak arama” vaadini tam olarak yerine getirdiklerini düşünmediğimiz için tamamen bağımsız yeni bir sendika kurduk.

Asıl amaçları üyelerine kesintisiz hizmet olması gereken bu büyük sendikaların görevlerini tam olarak yerine getirmediklerini ve bu gücün asıl kaynağının üyeler olduğunu unuttular. Ancak üyeyi sadece üye olarak görerek asıl amaçlarından da uzak kaldılar. Üye ile birebir temas hali değilde araya gerçekten bir mesafe koyarak üye ile iletişime geçmeye çalışıyorlar.

Biz çoğu sendikada hem üye hemde yönetim içinde yer aldık. Üye ile iç içe olmaya gayret gösterdik ancak, genel merkez yönetimlerinin teşkilatlara ve teşkilat üyelerine yukarıdan bakmasına sessiz kalamadık.

Örnek olarak Anadolu’nun en ucra köşesinde taşra bölgesinde görev yapan Diyanet çalışanıyla birebir iletişim hâlinde olunması ve sıkıntılarının dinlenmesiyle kalınmayıp, elden gelebilecek her şeyin yapılmasına gayret gösterilmesi gerekmez mi? Ama bu “büyük sendikalar” olarak adlandırdığımız sendikaların ve teşkilatlarının üyeler ile olan iletişimin bu derinlikte olduğunu da sanmıyoruz.

Genel merkezi, şu anlık sadece Bartın odaklı düşünerek sonraki teşkilatlanma çalışmalarında her teşkilatımıza gerekli değerin fazlasını göstererek adeta il ve ilçe teşkilatlarımızı bir genel merkezmişçesine hizmet göstermesine olanak sağlayacağız. Teşkilatımızı ve teşkilatımıza mensup üyelerimize de her türlü imkânı sağlamaya gayret gösteririz. Şu anlık genel merkezimizi Bartın’da kurarak, faaliyetlerimizi yürüteceğiz.

Ayriyeten yaptığımız çalışmaları ve göstermiş olduğumuz faaliyetlere ilişkin bilgilendirmeleri sosyal medya ve görsel basın alanlarında da duyurmaya çalışacağız. Bunun yanında iletişimi en iyi şekilde kurmaya gayret gösterecek bir sendika olacak olan Anadolu Diyanet-Sen’in ilerleyen zamanda dijitalleşmeye yönelik adımları da atacağını belirtmek istiyoruz. Diyanet çalışanının gerek duyduğu şeyleri mobil ortama taşıyarak daha hızlı hizmet kalitesi ortaya koyacağız. Kısacası bir Diyanet çalışanının işini daha çok severek yapmasına olanak sağlayacağız.

Sendikamızın yürüteceği faaliyet ve hizmetleri daha sonra resmi kanallarımızdan duyuracağız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Veli hoca dedi ki:

    Sendikanızın hayırlara vesile olmasını temenni eder, çalışmalarımızın devamını dilerim. Başarılar.

BİR YORUM YAZ