Dini Haberlerim

Adıyaman’da “Diyanet Gençlik Merkezi” açıldı.

Adıyaman’da “Diyanet Gençlik Merkezi” açıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığının 81 il merkezinde ve ilçelerinde gençlik merkezi açılması için il ve ilçe müftülüklerine talimat vermesinin ardından, Adıyaman İl Müftlüğünün girişimi ve Adıyaman Belediyesinin de desteğiyle Yenipınar Mahallesi’nde  Cuma günü açıldı.

Yenipınar Mahallesi Erdem Caddesi üzerinde bulunan Diyanet Gençlik Merkezi açılış törenine, Adıyaman Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, Adıyaman Belediyesi Başkanı Hüsrev Kutlu, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Emekli İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Eski 2. Başkanı Mahar Bilgin, AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, STK temsilcileri, dernek başkanlarıyla ile çok sayıda kişi katıldı. Diyanet Gençlik Merkezinin hayırlara vesile olmasını dileyen İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Kur’an tilavetiyle başlayan açılışta bir konuşma yapan Adıyaman müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü şunları söyledi:” Muhterem davetliler diyanet işleri başkanlığı 81 il de Diyanet gençlik merkezleri inşa ediyor.Amaç, milli ve manevi değerlere bağlı Kitap okuyan araştıran nesiller yetiştirmek..Şunu da izah etmeden geçemeyeceğim. Her ne kadar dış tabela da Diyanet gençlik merkezi yazıyorsa da, bu binanın tüm tefrişatı belediyemiz tarafından yapıldı. Bu binanın bu hale gelmesinde onların emeği var.Huzurlarınızda sayın belediye başbakanımız F.Hüsrev Kutlu’ya teşekkür ediyorum. İnşallah bu gençlik merkezinden ahlaklı, milli ve manevi değerlere bağlı bir nesil yetişir.Gayemiz maksadımız milli ve manevi değerlerine sahip gençler yetiştirmek. Bunu yapacak maddi imkanımız olmadığı için hemen belediye başkanımıza koştuk onlarda sağ olsunlar destek verdiler. Bu gençlik merkezimiz gençler için çok faydalı hizmetler sağlayacak. Ben emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise, “Belediye olarak her türlü faydalı hizmet için elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. Diyanet Gençlik Merkezimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Diyanet Gençlik Merkezinin açılışı protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Gençlik merkezinin gezilmesinin ardından Müftü Öztürkçü tarafından Başkan Kutlu’ya desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ