Dini Haberlerim

Açıköğretim Ders ekle-sil işlemi nasıl yapılır?

Açıköğretim Ders ekle-sil işlemi nasıl yapılır?

Ders ekle-sil işlemi üç aşamadan oluşmaktadır.

1.Aşama: (https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/) internet adresinin Kayıt Yenileme bölümüne TCKN ve şifrenizle giriş yapmanız gerekecektir.

2.Aşama: Ders-ekle sil işlemi yaparak alacağınız ve bıraktığınız dersleri belirleyeceksiniz.

3.Aşama: Yaptığınız ders-ekle sil işlemini onaylamanız istenecektir. Yaptığınız ders ekle-sil işlemini onaylamadığınız takdirde, ders ekle-sil işleminiz geçersiz sayılacaktır. Bu durumda Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırsınız. Birden fazla ders ekle-sil işlemi yapan öğrencilerin, en son onayladığı ders ekle-sil işlemi geçerli olacaktır ve banka ödeme bilgileri buna göre oluşacaktır.

Açıköğretim Ders ekle-sil işlemi yapmak için tıklayınız

Açıköğretim kayıt yenileme kılavuzu indirmek için tıklayınız

  • Öğrenciler, bir yarıyılda toplam 45 AKTS kredilik ders seçebilir.
  • Öğrenci, ders seçim (ekle/sil) işlemlerini; kayıt yenileme tarihleri içinde, sadece o yarıyıl için yapar ve bu işlemlere sonradan itiraz edemez.
  • Ders seçilmediğinde o dersten sorumlu olunmayacağı anlamına gelmez.
  • Öğrenciler FF harf notlu derslerini seçmeyebilir. Öğrenciler sorumlu oldukları derslerin tamamından başarılı olmadan mezun olamayacaklarından, seçmedikleri dersleri dersin açıldığı sonraki dönem/dönemlerde almak zorundadır.
  • Kayıt yenileme tarihleri içinde ödeme yapmadığınız sürece ders seçim (ekle/sil) işlemi yapabilirsiniz. Yapacağınız ödeme tutarları alacağınız derslerin kredisine göre belirlenmektedir.
  •  Ders seçim (ekle/sil) işlemi sonucunda alınan derslerin toplam kredisi ve ödeme bilgileri değişeceğinden, ödeme yapıldıktan sonra ders seçim (ekle/sil) işlemi yapılması mümkün değildir.
  •  2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi itibari ile ders seçimi öğrenciye bırakıldığından, mazeretli ders ekleme işlemi yapılmayacaktır.
  •  Lisans programlarında 2. yarıyıldan ders seçimi yapan öğrenciler 6. ve 8. yarıyıllardan; 4. yarıyıldan ders seçimi yapan öğrenciler 8. yarıyıldan ders alamazlar (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi-II, Türk DiliII ve Yabancı Dil-II dersleri hariç).
  • Lisans programında okurken önlisans diploması almak isteyen öğrenciler Yabancı Dil-II (6.yarıyıl) ve Türk Dili-II (8.yarıyıl) derslerini seçmeleri gerekir.
  •  2018-2019 öğretim yılında ilk kez kayıt yaptıran öğrenciler ders seçimi yapmayacaklardır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ