4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında öğrenciler ders başı yaptı

4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında öğrenciler ders başı yaptı

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kurslarında 2023-2024 eğitim-öğretim yılı 11 Eylül 2023 itibarıyla başladı.

Bu kapsamda il ve ilçe müftülüklerine bağlı Kur’an kurslarında “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları Açılış Programı” düzenliyor.

Adıyaman

4-6 yaş grubu Kur’an Kurslarının açılışı ile ilgili değerlendirme yapan Adıyaman İl Müftüsü Dr. Mevlüt Haliloğlu, “Bu güzel eğitim yuvalarında çocuklarımız kişisel beceri ve gelişim programlarının yanı sıra alanında uzman ve formasyon sahibi Kur’an Kursu öğreticilerimizin nezaretinde Kur’an-ı Kerim ve kendi yaş gruplarına uygun dini bilgiler öğrenecekler. 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında çocuklar Kur’an-ı Kerim ile tanışıp değerler eğitimi alacaklar. Bizler inanıyor ve biliyoruz ki çocuklarımız bizim geleceğimiz ve istikbalimizdir. Çocuklarımıza yapacağımız her yatırım ailemize, kendimize, memleketimize ve geleceğimize yaptığımız bir yatırımdır. Yeni eğitim öğretim yılının Adıyamanlı çocuklarımız için de hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

WhatsApp Image 2023-09-11 at 11.16.23 (4)

Tekirdağ

Miniklerin ilk ders heyecanı yaşadığı illerden biri de Tekirdağ oldu.

Süleymanpaşa İlçe Müftülüğüne bağlı Ebu Bekir Sıddık Camii 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursunda minikler için açılış programı düzenlendi. 

Tekirdağ 4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu açılışı

Programda miniklerin heyecanına ortak olan İl Müftüsü Mustafa Soykök, “Kur’an kurslarında din görevlilerimiz tarafından çocuklarımıza hoşgörülü olmayı, adaleti, sevgiyi, saygıyı, merhameti, vatan ve millet sevgisini öğretiliyor. Geleceğimizi teşkil edecek gençlerimizin küçük yaşlarda bu şekilde eğitim almaları için 4-6 yaş Kur’an kurslarını önemsiyoruz. Yavrularımızı yetiştirmek açılan bu kurslarımız yapılan işlerin en üstünü olduğu kanaatindeyim. Vatanına milletine bağlı ahlaklı ve dürüst gençlerin yetişmesi noktasında çalışmalıyız, yavrularımıza dinimizin değerlerinin insan hayatına anlam kazandıran olgulardan olduğunu fark ettirmeliyiz.” diye konuştu.

Programa Süleymanpaşa İlçe Müftüsü Selami Sayın, İl Müftü Yardımcısı Melek Karakaş, din görevlileri, öğrenciler ile aileleri katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ