Dini Haberlerim

2020 DHBT Sınavlarına Hazırlık Konu Anlatım Seti

2020 DHBT Sınavlarına Hazırlık Konu Anlatım Seti

9 ‘lu DHBT Sınavlarına Hazırlık Kitap Seti

Kargo +Kdv Herşey dahil: (KAPIDA ÖDEME )

175 TL Yerine

SADECE 150 TL

 

WHATSAPP SİPARİŞ 

+90 544 529 85 59

İNSTAGRAM DETAYLI BİLGİ VE SİPARİŞ HATTIMIZ 

Tıklayınız > www.instagram.com/dhbtmbsts/

 

İSTERSENİZ GÜVENLİ ONLİNE ÖDEME SİSTEMİ İLE SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ 

(ONLİNE ÖDEMELERDE TAKSİT İMKANI)

 

ONLİNE SİPARİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Van Arvasi Eğitim Merkezi Eğitim görevlisi Bilal Gündüz tarafından tashih edilen, İlahiyatçı Hasan Tekin ve İlahiyatçı Sabri Benli tarafından hazırlanan bu 9 kitap DHBT alanda yazılmış en güvenilir, en geniş ve en sağlam; özgün konu anlatımıyla en kapsamlı kaynaktır.2020 DHBT sınavlarına hazırlıkta yeni eklenen ve 9 kitap olarak güncellenen hazırlık seti ile başka hiç bir kaynağa ihtiyaç duymacaksınız.

DHBT 1

*İslam İnanç Esasları(Akaid)

*İslam İbadet Esasları(İlmihal)

*Kuran bilgisi(Tecvid, Meal)

*Siyer-i Nebi

*İslam ahlakı

DHBT 2

*Tefsir/Tefsir Usulü

*Fıkıh/Fıkıh Usulü

*Hadis/Hadis Usulü

*Kelam

*İslam Tarihi

*Dinler Tarihi/Yaşayan Dünya Dinleri

*Mezhepler Tarihi

*Dini hitabet

SÖZLÜ/MÜLAKAT KİTABI

Kur’an’ı Kerim, Tecvid, Tefsir, Zekât, Fıtır sadakası, Temizlik, Kurban, Hadis, Namaz, Dinler, Mezhepler, Kelam, Akaid, Hacc, Melekler, Peygamberler, Fıkıh, İslam Hukuku, Oruç, Hitabet, Hanımlarla özel haller, İslam Tarihi, Ahlak ve İslami Genel Kültür konularının Kavramları ve İlgili Soruları işlenmiştir. Elinizde bulunan bu kitabı sadece sınavlarda yeterli puan almak için değil, Müftü, Murakıp, Vaiz, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kur’an Kursu Öğreticileri ve bu görevlere aday olanların devamlı surette başvurabilecekleri kılavuz kitabı olması temennisi ile hazırladık. Günümüzde her meslek erbabı kendi alanında çeşitli sınavlara tabi tutulmaktadırlar. Din Hizmetinde görev almak isteyen kişilerin seçiminde de (MBSTS), (DHBT) ve Görevde Yükselme(GY) Sınavları hayati önem taşıdığı bilinmektedir.

********************************************

     Diyanet İşleri Başkanlığı Van Arvasi Eğitim Merkezi Eğitim görevlisi Bilal Gündüz tarafından tashih edilen, İlahiyatçı Hasan Tekin ve İlahiyatçı Sabri Benli tarafından hazırlanan bu 8  kitap DHBT alanda yazılmış en güvenilir, en geniş ve en sağlam;  özgün konu anlatımıyla en kapsamlı kaynaktır.2020 DHBT sınavlarına hazırlıkta yeni eklenen ve 9 kitap olarak güncellenen hazırlık seti ile başka hiç bir kaynağa ihtiyaç duymacaksınız.

     “DHBT SINAVINI KAZANDIRACAK OLAN TEK KİTAP!” amacı ve ğayesiyle yola çıktık ve binlerce kardeşimizi ve kardeşelerimizi yazılı ve sözlü sınavlara hazırlamanın yollarını aradık.

  Hedefimiz; Diyanet/Ösym tarafından yapılan bütün sınavlarda kitabımızın başarısını kanıtlamak ve siz değerli okuyucularımızın takdirini kazanmak ve TAVSİYE EDİLEN TEK KİTAP olmayı başarmaktır.

     Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev almak isteyen İmam-Hatip Lisesi, Önlisans ve İlahiyat Fakültesi mezunu olan kardeşlerimize ve kardeşelerimize yönelik olarak titiz bir şekilde bu 8  kitabı kaleme aldık.

DHBT(Din Hizmetleri Alan Sınavı) Sınavına Girecek Adaylarımıza Önemli Tavsiyeler

1-DHBT Sorularını Kim Hazırlıyor Ve Sınavı Kim Yapıyor?

     Öncelikle şu önemli noktayı ifade etmeliyiz ki  DHBT-1, DHBT-2 ve DHBT-2 sınavlarının soruları ÖSYM tarafından hazırlanmakta ve sınav ÖSYM tarafından yapılacaktır. Bazı yerlerde ‘’Soruların Diyanet hazırlıyor ÖSYM sınav yapıyor’’ anlayışı tamamen yanlıştır.(Diyanet aranarak bu konu teyit edilmiştir.)

2-DHBT Sınavında Nasıl Sorular Sorulur?

     Soruları yapmanın tek yolu bilgidir. Soru ister yorum olsun, ister yorumsuz olsun bu soruyu yapmanın tek yol o konuya hâkim olup olmamaktır. Eğer siz konuya hâkim iseniz o soruya muhakkak bir mantıklı cevap vereceksiniz. Belki 40 sorudan 5 tanesi yorum olabilir. Kalanlar ise Kesinlikle bilgiye dayalı sorulardır. Ağırlıklı olarak yorum soruları sorulacağına dair şaibeler kurumumuz dışında çalışanlar tarafından bilinçli olarak ortaya atılan iddialardır.

3-DHBT Sınavına Girmek İsteyenler Kandırılmaya devam etsin mi?

     Diyanet Sınavlarına yönelik alan, adeta bir rant kapısı olmuştur, dolayısıyla bu alanın uzmanı olmayan, hatta basit bir fetva sorusuna dahi cevap vermekten aciz insanlar bu alana girmektedirler ve değişik yayınlarla “bilgi kirliliği”ne sebep olmakta ve bir umutla sınava girecek kardeşlerimizi üzülerek ifade edelim ki kandırmaktadırlar.

4-DHBT Sınav Kitapları Nasıl Hazırlanmıştır?

     Bizler bu kitabı hazırlarken, öncelikle ÖSYM’nin sınav sistemlerini ve bu sınavlarda sorduğu stilleri araştırdık. Bu çalışma sonucunda 100’e yakın soru şablonu belirledik. Bu ön çalışmadan sonra, ÖSYM’nin belirlediği Ana Kaynakları birebir başlık başlık özetleyerek Konu Anlatım kitaplarımızı hazırladık. Bu çok önemli bir ayrıntıdır.

5-DHBT Sınav Kitaplarının Soruları Nasıl Hazırlanmıştır?

     Hazırladığımız bu kitaplarımızın en önemli özelliği, ÖSYM’nin belirlediği ANA KAYNAKLARIN birebir konu konu, ünite ünite özetlenmesidir. Konu anlatım özetleri ve soru bankası kaynak kitaplarımızı kullanan siz adaylar, hem bilgi eksikliklerini giderecekler, hem de paragraf, yorum, sonuç çıkarma ve bilgiyi kullanmaya yönelik soru tarzlarını da çözme pratiğini öğrenmiş olacaksınız.

6-DHBT Sınav Kitaplarının En önemli Özelliği nedir?

     Kitabımızın soruları hazırlanırken ÖSYM’nin istediği müfredat birebir olarak işlenmiş, konu ve kazanımların dışında ders kitaplarındaki bütün konular taranmış ve önemli görülen bölümler soru haline dönüştürülmüş, altı çizilmiş, Dikkat, Önemli, Notvb. gibi dikkat çeken yerler belirtilmiştir. Hayatta başarılı olmak için sizlere hazırladığımız Konu Anlatımlı Soru Bankası, Yani Konuyu Anlattıktan Sonra Sonunda Hazırlık Testi kitaplarımızı seçmeniz yeterli olacaktır. Sınavlara çalışırken ve kaynak kitap seçiminizi yaparken bu bilgiler rehberiniz olsun.

7-DHBT Sınav Kitaplarının Hazırlanmasındaki amaç nedir?

     DİYÂNET/ÖSYM sınavlarda çıtayı o kadar yukarılara çekti ki, artık kitapçılarda satılan 500-600 sayfalık kitaplar işe yaramaz oldu. 8-10 kitabı bir kitapta toplamanın faydasının olmadığını hep birlikte gördük. Bütün kitapları alın inceleyin aşağı yukarı hepsi aynı. Daha kapsamlı, daha teferruatlı, aradığımız bütün bilgilerin içinde olduğu bir kitaba ihtiyaç duyulduğundan bu kitaplarımızı hazırladık.

     Örneğin; Piyasadaki kitaplar Dinler Tarihini 30 sayfa ile anlatır bitirir. Biz ise Dinler Tarihini 288 sayfa ile anlatmışız. 30 sayfanın verdiği bilgi ile 288 sayfanın verdiği bilgi bir olur mu?

     Başka hiçbir kaynağa ihtiyaç duymayacağınız, iki(2) yıllık bir Çalışmanın ürünü olan MBSTS (TOPLAM 8 KİTAP), DHBT(TOPLAM 8 KİTAP) SETLERİ

Genel Toplam Sayfa Sayısı             :2.652

Genel Toplam Ünite/Bölüm Sayısı    :244

Genel Toplam Soru Sayısı               :6.500

Genel Toplam Kavram Sayısı           :3.100

9 ‘lu DHBT Sınavlarına Hazırlık Kitap Seti

Kargo +Kdv Herşey dahil: (KAPIDA ÖDEME )

175 TL Yerine

SADECE 150 TL

 

WHATSAPP SİPARİŞ 

+90 544 529 85 59

İNSTAGRAM DETAYLI BİLGİ VE SİPARİŞ HATTIMIZ 

Tıklayınız > www.instagram.com/dhbtmbsts/

 

İSTERSENİZ GÜVENLİ ONLİNE ÖDEME SİSTEMİ İLE SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ 

(ONLİNE ÖDEMELERDE TAKSİT İMKANI)

 

>>>ONLİNE SİPARİŞ İÇİN TIKLAYINIZ<<<

   

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ