Dini Haberlerim

2019 Yılı Yaz Kur’an Kursları Öğreticisi Sınav İlanı !

2019 Yılı Yaz Kur’an Kursları Öğreticisi Sınav İlanı !

Batman İl Müftülüğü genelinde açılacak 2019 Yılı Yaz Kur’an Kursları için ihtiyaç duyulan Cami, Kur’an Kursları ve Müftülüklerimizce uygun görülen diğer mekânlarda ek ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere İlimiz Müftülüğünce mülakatla “Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi” alınacaktır.

A-SINAVA KATILMA ŞARTLARI

1- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A Maddesinde aranan genel ve özel şartları taşıyor olmak,
2-  Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5. maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
3- İmam Hatip Lisesinden veya üstü dini öğrenim kurumundan (İlahiyat Ön Lisans/İlahiyat Fakültesi) mezun olmak,
4- Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya engeli bulunmamak,
5- 2018 yılı KPSS (DHBT) sınavında 60 veya üzeri puan almış olmak.
6- İhtiyacın karşılanamaması halinde ilçelerde görevlendirilmek üzere 2018 yılı KPSS (DHBT) sınavından 50 veya üstü puan almış olmak.
7-04-06 yaş grubu öğrencilere yönelik din eğitimi verecek öğreticiler için, 04-06 yaş Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile ilgili diplomaya ya da bu alanla ilgili en az 296 saatlik sertifikaya sahip olmak

B. BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER       

1 –Dilekçe (Müracaat edeceği Müftülükten temin edilebilir)
2- T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanı fotokopisi,
3- Adli Sicil Kaydı (Resmi kurum için)
4- 2018 KPSS (DHBT) sonuç belgesindeki öğrenim durumunu gösterir belge/diplomanın aslı veya kurumca onaylanmış fotokopisi,
5- 2018 Yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi,
6- Varsa hafızlık belgesi fotokopisi,

C. BAŞVURU, SINAV, GÖREVLENDİRME VE DİĞER HUSUSLAR

1. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim döneminde (uzun süreli) Batman genelinde Kur’an Kurslarında görev yapanlardan;

  • Şuanki görev yaptığı müftülükte görev almak isteyenler,  ilan tarihinden itibaren 17/05/2019 tarihine kadar çalıştığı müftülüğe müracaat ettikleri takdirde sınavsız görev alabileceklerdir.
  • Başka müftülükte (il merkezi veya ilçelerde) görev almak isteyenler sınava girmek zorundadır.

2. Başka illerde 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde (uzun süreli) Kur’an kurslarda görev yapanlar; Batman merkez veya bağlı ilçelerde görev almak isterlerse sınava girmek zorundadır.
3.Mürcaat sadece bir müftülüğe yapılacak olup, birden fazla müftülüğe müracaat edenlerin müracaatları kabul edilmeyecek, kabul edilip sınavı kazansa bile bu anlaşıldığında görevine derhal son verilecektir.
4.Geçmiş yıllarda Yaz Kur’an Kurslarında geçici öğretici olarak görev alanlar sınavsız görev alamayacaklardır.
5. Başvuru yapmak isteyenler en geç 17/05/2019 Cuma günü mesai bitimine kadar istenen belgelerle birlikte görev almak istedikleri yalnızca bir ilçe müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. İl Müftülüğünde görev almak isteyenler ise müracaatlarını İl Müftülüğüne yapacaklardır. Müracaatlar şahsen yapılacaktır. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan veya posta yolu ile yapılan başvurular ile duyuruda belirtilen son müracaat tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir
6. Mülakat, müracaat edilen müftülükte yapılacak ve 21/05/2019 Salı gününden itibaren başlayıp bitene kadar devam edecektir.
7. Belgeleri eksik olanların müracaatları kabul edilmeyecektir.
8. Adayların sınav günleri müftülüğümüzün web sitesinde ilan edilecek ve belirtilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş olacaklardır.
9. Adaylar sınava gelirken kimlik belgelerini yanında bulunduracaklardır. Kimlik belgesini yanında getirmeyenler kesinlikle sınava alınmayacaktır.
10.Mülakatta başarılı sayılmak için en az 70 puan alınması gerekmektedir.
11.Sınav sonuçları başarı sırasına göre https://batman.diyanet.gov.tr internet adresinin duyurular bölümünden ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
12. Görevlendirmeler, mülakatta en yüksek puan alandan başlamak suretiyle yapılacak olup, puanların eşit olması halinde sırayla KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, hafız olana, eğitim düzeyi yüksek olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecek olup, görevlendirildiği yerde başlamayanlar haklarından feragat etmiş sayılacaklardır.
13. Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir.
14.Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya guruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut irtibatı olduğu tespit edilenlerin görevlendirilmeleri yapılmayacak, yapılmış olsa bile müftülüklerimize yukarıda sayılan hususların tespit edildiğine dair bilgi ve belge ulaştığında görevine derhal son verilecektir. .
15. Bu sınav için yapılacak müracaatlar ve sınav sonucu oluşturulacak başarı listesi sadece 2019 yılı Yaz Kur’an Kursları için geçerli olacaktır.
16- Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi olarak görevlendirilenler, 5510 sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu hükümlerine göre çalıştırılacaklardır.
Başkanlığımızdan farklı bir talimat geldiği takdirde Başkanlığın talimatları esas alınacaktır.
İsteklilere ilanen duyurulur. 03/05/2019

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ