2019 Yılı Fahri Kur’an Kursu Öğreticisi Alım İlanı !

2019 Yılı Fahri Kur’an Kursu Öğreticisi Alım İlanı !

KASTAMONU İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN SINAV İLANI

İlgi     :  Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve               Pansiyonları Yönergesi.

  2019 Yılı Yaz Kur’an Kurslarında İlimize bağlı Merkez ve İlçe Müftülüklerinde görevlendirilmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 10. Maddesine göre İlimiz Müftülüğünce sözlü sınavı ile Geçici Kuran Kursu Öğreticisi sınavı yapılacaktır. Buna göre;

A-SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde yer alan genel ve özel şartları taşıyor olmak. 2- İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Ön Lisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak.

3- 2018 yılı KPSS (DHBT) den en az 60 ve üzeri puan almış olmak.(Bu puan müracaat edebilmenin ön koşuludur ortalamaya dâhil edilmeyecektir.)

4-DHBT’si 60 ve üzeri puan alan müracaatçı olmaması durumunda 2018 DHBT sınavına girenler arasından, bu da yoksa en az İmam-Hatip Lisesi mezunlarından mülakat sınavında en yüksek puan alanlardan başlamak üzere sıralama yapılacaktır.

B-SINAV MÜRACAATINDA İSTENEN BELGELER:

1-Matbu Dilekçe ve İş Talep Formu (Müftülüklerden alınacak.)

2-T.C. kimlik kartı veya nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi,

3-Diploma aslı ve fotokopisi,

4-2018 yılı KPSS (DHBT) sınav sonuç belgesi,

5-Varsa hafızlık belgesi aslı ve fotokopisi

6-Varsa özel eğitim sertifikaları (4-6 yaş, işitme, görme engelli. vs.  )

C-BAŞVURU İŞLEMLERİ:

1-Başvurular, geçici öğretici olarak görev talep edilen İlçe Müftülüklerine şahsen, istenen belgelerle birlikte 26 Nisan-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

2-Belgeleri eksik olan adayların kayıt ve müracaat işlemleri yapılmayacaktır.

3-Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan ve posta yoluyla yapılan müracaatlar ile 10 Mayıs 2019 tarihi saat:17.30’dansonra yapılan başvuru talepleri kabul edilmeyecektir.
4-Adaylar yalnızca bir İlçe Müftülüğüne müracaat edebilecek olup; birden fazla yere müracaat edenlerin (sınavı kazansalar dahi) başvuruları geçersiz sayılacaktır.

 

 D- SINAV İŞLEMLERİ:

  1. Sınav 13-14-15 Mayıs ve takip edeceği günlerde yapılacak olup, müracaatçıların hangi gün sınava girecekleri 10 Mayıs 2019mesai bitiminden sora İl Müftülüğü web sayfasından ilan edilecektir.
  1. Mülakatta 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaklardır.
  2. Sınavda: Kuran-ı Kerim yeterliliği temel şart olmak üzere: a) Temel ilmihal bilgisi b) Pedagojik formasyon bilgisi c)Kavrama, muhakeme etme, özetleme ve ifade etme yeteneği d)Liyakati, temsil kabiliyeti davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu kriterleri üzerinden değerlendirme yapılacaktır.                      

 E- SINAV SONUÇLARI VE GÖREVLENDİRME İŞLEMLERİ:

1-Sınav sonuçları: Müftülüğümüzün http://kastamonu.diyanet.gov.tr web sitesinden ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

2-Sınav sonucunda başarılı olanların görevlendirmesi en yüksek puan alanlardan başlamak suretiyle yapılacaktır.

3-Sınavda başarılı olanlardan, müracaat ettiği ilçede görev alma imkânı bulunmayanlar; başka bir ilçede (o ilçe için müracaat edip başarılı olanların tamamının görev alması veya feragat etmeleri halinde ihtiyaç olması durumunda) görev alabilecektir.

4-Sınav öncesi, sonrası ve görevlendirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi, görevlendirmeleri yapılsa dahi görevleriyle ilişikleri kesilecektir.

5-İlgi (a) yönerge gereği Kuran Kurslarında öğretici ihtiyacı öncelikle kadrolu görevlilerce sağlanacaktır. İhtiyaç olması durumunda geçici öğretici görevlendirmesi yapılacaktır.

6-Teklif edilen görev yerini kabul etmeyenler haklarından feragat etmiş sayılacaktır.

7-Görevlendirilenler 5510 Sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu hükümlerine göre çalıştırılacaktır.

Duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ