Dini Haberlerim

2019 MBSTS soru cevapları ve Sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019 MBSTS soru cevapları ve Sonuçları ne zaman açıklanacak?

MBSTS soruları ve cevapları, Diyanet İşleri Başkanlığı ile ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavın ardından birçok vatandaşın araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. Peki, MBSTS soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak? İşte, MBSTS sonuçlarının yayımlanacağı tarih ve detaylı bilgiler?

MBSTS sonuçları ile birlikte sorular ve cevaplar adayların araştırdığı konu olmaya başlandı. Peki, ÖSYM’nin yayımlayacağı MBSTS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? İşte, sonuçlar ve sorular hakkında tüm detaylar…

MBSTS SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYIMLANIR?

Ösym tarafından geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirilen MBSTS’nin soruları ve cevapları, 3 gün sonra Ösym Öğrenci Bilgi sistemi üzerinden açıklanmıştı. Bu bilgiler göze alındığında, 2019 MBSTS soru ve cevaplarının 16 Nisan Salı günü erişime açılacağı söylenebilir.

MBSTS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MBSTS sonuçları, ÖSYM’nin muhtemel takviminde yer alan bilgilere göre 7 Mayıs tarihinde açıklanacak. Adaylar, sonuçları Ösym Sınav sonuçları kategorisinde t.c kimlik no ve ösym şifreleri ile öğrenebilecek.

Sonuçlar, şu koşullar göz önünde bulundurularak değerlendirilecek;

Değerlendirme sırasında sadece doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

Adayların doğru cevap sayısı ham puanı olacaktır. Adayların ham puanları kullanılarak testin ortalama ve standart sapma değerleri hesaplanacak ve aşağıdaki formüle göre ham puanlar, ortalaması 50 ve standart sapması 10 olan standart puanlara dönüştürülecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ