Dini Haberlerim

2018 Yılı Avukat Alımı Tercih Duyurusu !

2018 Yılı Avukat Alımı Tercih Duyurusu !

SON DAKİKA – Diyanet İşleri Başkanlığı Avukat alımıyla ilgili tercih duyurusu yaptı.

Avukat kadroları için yapılan sınav sonucu kazananların tercih işlemlerini 03.04.2019 tarihinden itibaren 07.04.2019 tarihi 23.55’e kadar https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

  1. Tercihlere yerleştirme işlemlerinde sınav başarı puanı esas alınacaktır. Puanların eşit olması durumunda KPSS puanı yüksek olana, onun da eşit olması halinde, KPSS’ye katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana, bu sürenin de eşitliğinde doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
  2. Adaylar 10 tercihte bulunacaklardır.
  3. Tercihlerine yerleşemeyen adayların, tercih ekranında yer alan “re’sen yerleştirmeyi kabul ediyorum” bölümünü işaretlemeleri halinde, re’sen yerleştirmeleri yapılacaktır.
  4.  Tercih sonucu yerleşen adaylara becayiş hakkı verilecektir.
  5. Adaylar yerleştirme sonuçlarını https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/adresi üzerinden 08.04.2019 tarihinde öğrenebileceklerdir.
  6. Adayların atamaya esas olan 2018 yılı Avukatlık Sınavı Başvuru Duyurusunun III. maddesinde belirtilen belgelerini, önce e-mail sonra posta yoluyla veya elden 12/04/2019 tarihi saat 18.00’e kadar Başkanlığımız Atama I Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir. İlgili evrakı süresi içerisinde teslim etmeyen adayların başvuruları geçersiz kabul edilecek, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak ve bu adayların atama işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.
  7. Avukat yer tespiti ve tercih işlemleri ile ilgili bilgiler hakkında www.diyanet.gov.tr web adresinden yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.
  8. E-MAİL ADRESİ: [email protected]

    Tercihler https://dibbys.diyanet.gov.tr/ web adresinden yapılacaktır.

İlgililere duyurulur.
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ