Dini Haberlerim

2018 KPSS Ortaöğretim Sonuçları TIKLA-ÖĞREN !

2018 KPSS Ortaöğretim Sonuçları TIKLA-ÖĞREN !

2018 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı

SON DAKİKA: KPSS sonuçları açıklandı! – Milyonlarca adayın heyecanla beklediği KPSS ortaöğretim sınav sonuçları bugün açıklandı. Sınavlar geçtiğimiz ay 7 Ekimde gerçekleştirilmişti. Heyecanlı bekleyiş daha uzun sürmedi ve sınav sonuçları açıklandı. Uzun süren çalışmaların ardından Milyonlarca adayın heyecanlı bekleyişi sona erdi. İşte sınav sonuçları….

SON DAKİKA: Sınav sonuçları açıklandı!

KPSS ortaöğretim sınav sonuçları erişime açıldı. Sonuc.osym.gov.tr üzerinden siteye giriş yapan adaylar sonuçları T.C. kimlik numaralarıyla öğrenebilecekler. Sizlere sunacağımız bağlantılar üzerinden sizler de KPSS ortaöğretim sonuçlarınızı öğrenebileceksiniz.

Açılan sayfa üzerinden T.C. kimlik numaranızı ve aday şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Daha sonra puanınızı öğrenebilirsiniz.

TIKLA KPSS SONUÇLARINI ÖĞREN!

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.
ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ