Dini Haberlerim

1000 İmam-Hatip Duada Buluştu

1000 İmam-Hatip Duada Buluştu

Şanlıurfa’ da yaklaşık bin din görevlisi Eyyüp Peygamber Camii’ nde bir araya gelerek Afrin’ de terör örgütlerine yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekâtında görev alan kahraman Mehmetçiklerimiz için dua etti.

Şanlıurfa İl Müftülüğü organizesinde bir araya gelen yaklaşık bin din görevlisi Eyyüp Peygamber Camii’nde Zeytin Dalı Harekatı’ nda görev alan Mehmetçik için dua etti.

Şanlıurfa merkez Karaköprü, Haliliye ve Eyyübiye ilçelerinde görev yapan yaklaşık bin din görevlisi ile birlikte Şanlıurfa’ nın tüm ilçe müftülerinin de katıldığı programda Afrin Şehitlerinin ruhlarına Fatihalar okundu, gazilerimize de dualar edildi.

Sala ile başlayan program, Fetih suresinin de okunması ile devam etti. Suriye’ nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’ nda görev alan kahraman Türk askeri için de dualar edildi. Selaların, Kasidelerin, Kelime-i Tevhid ve Kelime-i Şahadetlerin getirildiği program bir ilki de bünyesinde barındırdı. Bu denli büyük çapta düzenlenen programın peygamberler şehri Şanlıurfa’ da düzenlenmiş olması da ayrı bir önem taşıdı.

Programın son bölümünde Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan AÇIK tarafından yapılan duaya hep birlikte âmin denirken; yüce Mevla’ dan Afrin’ de teröristlere karşı savaş veren kahraman Mehmetçiğin muvaffakiyeti dilendi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ