Dini Haberlerim

100 ÜCRETSİZ UMRE PROJESİ ÖĞRENCİLERİ DUALARLA UĞURLANDI

100 ÜCRETSİZ UMRE PROJESİ ÖĞRENCİLERİ DUALARLA UĞURLANDI

Aksaray İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Aksaray şubesi birlikteliğinde 150 kişilik gruptan oluşan Aksaray Üniversitesi öğrencilerine umre ziyareti için uğurlama merasimi tertip etti.

15 Şubat 2018 Perşembe günü Cemalettin-i Aksaray-i Camiinde kılınan ikindi namazının ardından İl Müftülüğünce düzenlenen uğurlama merasimi Atasayar Cami İmam Hatibi Osman Bedrettin Kaymakçı ‘nın Kur’an Kerim tilavetiyle başladı. Akabinde İl Müftü Yardımcısı Yaşar Zengin, Aksaray Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ayhan Özçiftçi, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut ve Hayırsever vatandaşların 100 Umre projesi hakkındaki memnuniyetlerini dile getirdi. Umre yolculuğunda 150 kişilik öğrenci kafilesine Manevi rehberlik edecek İl Müftüsü Cemalettin Bal, gönüllere hitap eden duaları sonrasında yaptığı veda konuşmasında projeye destek sağlayanlara, kurum ve kuruluşlara ve uğurlamaya gelen tüm vatandaşlara teşekkür etti.

150 kişilik öğrenci kafilesi için organize edilen uğurlama merasiminde sevinç ve özlem duyguları gözyaşlarına yansıdı. Aksaray İl Müftülüğünce ve Türkiye Diyanet Vakfı Aksaray Şubesince tertiplenen, 100 Aksaray Üniversitesi öğrencisine Yarışmasız, Sınavsız ve Ücretsiz Umre imkânından faydalanan Öğrenciler, kutsal topraklara yolculuk etmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek böyle bir projeyi başlatan İl Müftülüğümüze ve destek veren tüm hayırseverlere kutsal topraklarda dua ile teşekkür edeceklerini söylediler. İl Müftüsü Cemalettin Bal’ in ve görevli Din Gönüllülerimizin Manevi rehberliğinde 150 Aksaray Üniversitesi öğrencisi 7 günlük umre programı için ayrıldıkları yakınları ile helalleşerek Salavat ve tekbirlerle havaalanına gitmek üzere yola koyuldular.

Program da Aksaray İl Müftülüğünce zemzem, hurma ikram edildi ve Türk bayrağı dağıtıldı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ