Rizeli miniklerden yerli malı farkındalığı

Rizeli miniklerden yerli malı farkındalığı

12-18 Aralık Yerli Malı Haftası etkinlikleri kapsamında İkizdere İlçe Müftülüğü Merkez Kubbeli Camii Kur’an Kursu 4-6 Yaş Grubunda Yerli Malı Haftası kutlandı.

4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri evlerinden getirdikleri birbirinden güzel yiyecekleri arkadaşları ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Beslenmenin, tutumlu olmanın, paylaşmanın, Türk mallarını kullanmanın önemini öğretmenlerinin rehberliğinde yaptıkları etkinlikle öğrenen minik öğrenciler, yapılan etkinliklerle kardeşlik, birlik ve beraberlik bağlarını güçlendirdi.

Ikizdere Yerlimali Etkinligi 1

İlçe Kaymakamı Mustafa Salih Bayram, katıldığı Yerli Malı Haftası etkinliğinde “Son zamanlarda yaşanan hadiseler yerli ve milli ürünleri kullanmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu vesileyle İlçe Müftümüze, personeline ve yavrularımıza bu güzel etkinlikten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

İlçe Müftüsü Nizamettin Keskin ise “Yavrularımızın yerli ve milli ürünleri kullanmaları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen bu etkinlikte özellikle tutumla olmayı, israf etmemeyi ve paylaşmayı öğrenmeleri hedeflenmektedir. İnşallah geleceğimiz olan çocuklarımız burada dinimizin emrettiği söz konusu güzel hasletleri kazanıp, ahlaklı birer birey olarak yetişip Dîn-i Mûbîn-i İslâm’a, vatana ve millete hizmetkâr olacak bir nesil yetişecek. Bütün gayretimiz bunun içindir.” ifadelerini kullandı.

Ikizdere Yerlimali Etkinligi 3

Programa Belediye Başkanı Hakan Karagöz, hayırsever iş insanı İsmail Tavukçu ve öğrenci velileri katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ