Müftü Kılıçbay: Kamu görevi ağır bir emanettir

Müftü Kılıçbay: Kamu görevi ağır bir emanettir

Giresun İl Müftülüğü ile ilçe müftülüklerinde göreve başlayan destek personeli için “Oryantasyon Eğitimi” düzenlendi.  

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimlerde, personele görev alanları ile ilgili bilgi ve becerilerini artıracak, kurum aidiyetlerini güçlendirecek, görevlerinde etkin ve verimli olabilmelerine katkı sunacak bilgiler verildi.  

Eğitimin açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay, her hayırlı işin sevabı olduğu gibi, ihmal edilen her görevin ise kul ve kamu hakkı doğurduğunu vurguladı.    

– “Her daim görev ve sorumluluğumuzun bilincinde olalım”

Kamusal alanın, kul hakkının, toplumun tamamına sirayet ettiği yer olduğunu ifade eden İl Müftüsü Kılıçbay, “İhlal edilen kamu hakkı, aynı zamanda binlerce kul hakkı demektir. Her hayırlı işin sevabı olduğu gibi, her ihmal ve hatanın da kul ve kamu hakkı doğuracağını unutmayalım. Görevimizi yerine getirirken, kamu hakkını koruma ve temsil ettiğimiz kurumun değerlerini koruma konusunda titiz davranalım. Hak ve hakikati, doğruluk ve dürüstlüğü şiar edinerek, üstlendiğimiz görevleri emanet bilinci ve sadakatle yerine getirelim. En kısa sürede, en mükemmel biçimde ve en faydalı nitelikte işler ortaya koymak için çaba gösterelim. Tespit ettiğimiz sorunların çözümü için yardımlaşarak ve bilgi paylaşımı yaparak gerekli özveriyi gösterelim. Sorunun değil çözümün bir parçası olalım.” dedi.    

20231229 O R Y A N T A S Y O N05

– “Ekip ruhuyla, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edelim”

Kurum kültürü ve aidiyetin, birbirini destekleyen ve güçlendiren unsurlar olduğunu belirten Müftü Kılıçbay, “Yüce dinimiz İslam, yaptığımız her işin hakkını vermemizi emretmiştir. En sağlam ve en güzelini yapma gayreti içinde olmayı tavsiye etmiştir. Özensiz yapılan işleri, ibadetleri, tutum ve davranışları makbul saymamıştır.  En güzeli ortaya koymak ise önce iyi niyetli olmaya sonra da işine ibadet aşkıyla sarılmaya bağlıdır. Sorumluluk ve vicdan sahibi her mümin, hayatın her alanında adaleti ve samimiyeti gözetir.  Personelimizin davranış ve iletişim kurma biçimleri kurumumuzun dışa yansıyan yüzüdür. Aidiyet duygusunun muhafaza edilerek, her şart ve durumda bu bilinçle hareket edilmesi önem taşımaktadır.  Bu duygu ve düşüncelerle hepinize yeni görevinizde başarılar diliyorum. Yüce Rabbim yar ve yardımcınız olsun.” diye konuştu.

“Oryantasyon Eğitimi” kapsamında İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay, İl Müftü Yardımcıları Alaettin Kırbıyık, Özlem Gülbe, Şube Müdürleri Osman Kılıç, Ali Osman Yılmaz, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Öğretmenleri Erdem Bodur, Turgay Turan Bayram ve İl Sağlık Müdürlüğü Eğitmeni Gökhan Aksu tarafından destek personeline yüz yüze ders verildi.  

Eğitimin sonunda personele “Katılım Belgesi” takdim edildi.

20231229 O R Y A N T A S Y O N06

20231229 O R Y A N T A S Y O N08

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ