Kırklareli’nde çocuklar Nasreddin Hocayla camide buluştu

Kırklareli’nde çocuklar Nasreddin Hocayla camide buluştu

Kırlareli İl Müftülüğü organizesinde Merkez Ahmet Cevdet Paşa Camii ve Lüleburgaz Sokullu Mehmet Paşa Camii’inde çocuklar Nasreddin Hoca’yla buluştu.

Nasreddin Hoca’yla her biri birbirinden eğlenceli oyun ve gösterilere sahne olan buluşmaya aileler ve çocuklar yoğun bir ilgi gösterdi. Programın sonunda çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Programla ilgili konuşan İl Müftüsü Yusuf Eviş, “Diyanet İşleri Başkanlığı’mızca desteklenen Nasreddin Hoca Kırklareli’nde programını hazırlayan ve çocuklarımızın camide hem eğlenip hem de öğrenmelerini sağlayan Nasreddin Hoca ekibine teşekkür ediyorum. Ahmet Paşa ve Sokullu Mehmet Paşa camilerimizde gerçekleşen programlarda Nasrettin Hoca çocuklarımızı hem  eğlendirdi hem de çocuklarımıza dini bilgiler öğretti. Çocuklarımız camilerimize aileleriyle gelerek caminin manevi atmosferinden istifade ettiler. Eminim ki çocuklarımızın camide yaşadıkları bu güzel anılar akıllarında hep taze kalacaktır. Bu vesileyle; programa katılan yavrularımızı, cami ve Kur’an kursu görevlilerimizi tebrik ediyor, bu güzel etkinlikte emeği olan Başkanlık teşkilat çalışanları ve Nasrettin Hoca gösteri ekibine tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.
 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ