Hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma yarışmaları başlıyor

Hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma yarışmaları başlıyor


2024 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu tarafından din görevlilerinin yeteneklerinin geliştirilmesi ve planlı çalışma alışkanlığının kazandırılması amacıyla Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları tertip edildi.

Bu yıl erkek görevli personel arasında “Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” ile kadın görevli personel arasında  “Hafızlık  ve  Kur’an-ı  Kerim’i  Güzel  Okuma”  yarışmalarının şartnameleri il ve ilçe müftülüklerine gönderildi.

Buna göre;

Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmalarına Başkanlık merkez ve taşra teşkilatında vaiz ve üstü unvanlarda görev yapanlar hariç kadrolu, sözleşmeli ve vekil erkek ve kadın personel katılabilecek.

Şartları taşıyan personel, 05 Şubat – 08 Mart 2024 tarihleri arasında bağlı bulundukları birimlere müracaat edecek.

Merkez teşkilatından müracaat edeceklerin müracaatları Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığınca, İhtisas ve kıraat bölümü kursiyerlerinin müracaatları ilgili ihtisas merkezi müdürlüğünce alınacak. İhtisas merkezlerindeki kısa süreli kursiyerlerin müracaatları ise ihtisas merkezi müdürlüğünce kabul edilecek ve müracaat dilekçeleri kursiyerin bağlı bulunduğu müftülüğe gönderilecek.

Katılma şartlarını taşıyan personel, bu şartnamede belirtilen kategorilerden sadece birisine müracaat edebilecek.

Geçmiş yıllarda yapılan Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finallerinde birinci, ikinci ve üçüncü olan personelin müracaatları aynı yarışma dalı için kabul edilmeyecek.

Detaylı Bilgi ve Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayınız>>>

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ