Edirne Filistin için yürüdü – Diyanet Haber

Edirne Filistin için yürüdü – Diyanet Haber

Edirne Filistin’e Destek Platformu, işgalci İsrail’in Filistin’deki saldırılarına tepki göstermek amacıyla “Filistin’e Destek Yürüyüşü” düzenledi.

Yürüyüş öncesi Eski Camii’de vaaz veren Edirne İl Müftüsü Hasan Başoğlu, “Kudüs ve Mescid-i Aksa” konusunu anlattı.

Sonrasında Selimiye meydanından Saraçlar Caddesi’ne doğru yürüyen vatandaşlar, zalimleri telin etti.

İl Müftülüğü Fatih Sultan Mehmet 4-6 yaş Kuran Kursu öğrencisi Ali Yuşa Cankaya “Mescid-i Aksâ”yı Gördüm Düşümde”  adlı şiiri okudu.

Basın açıklamasının ardından yürüyüş Edirne İl Müftüsü Hasan Başoğlu tarafından yapılan dua ile son buldu.

İl Müftüsü Başoğlu duasında şu niyazlarda bulundu:

“İlahi Ya Rabbi! Kudüs’ün, Filistin’in, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için fedai can eden bütün şehitlere rahmet eyle! Ruhlarını mele-i alada ferahnak eyle, kabirlerini cennet bahçelerinden bir bahçe eyle Ya Rabbi. Mazlumlara, mağdurlara, haksızlığa uğrayanlara yardım eyle Ya Rabbi. Zalimleri kahru perişan eyle Ya Rabbi.

İlahi Ya Rabbi! Yeryüzünde nice zulümler işleniyor, Filistin’de, Gazze’de, Kudüs’te, Arakan’da, Irak’ta, Hindistan’da, Keşmir’de, Doğu Türkistan’da ve dünyanın pek çok yerinde yaşanan bu zulümleri en kısa zamanda ortadan kaldırman için Sana yalvarıyoruz Ya Rabbi. Bizleri her türlü kötülüklerden, şerlerden, düşmanların zulmünden muhafaza eyle Ya Rabbi. Bütün Müslümanlara birlik, beraberlik nasip eyle Ya Rabbi. Bizi sırat-ı müstakime ulaştır, gazaba uğramışların, azımsatmışların yolundan bizleri uzak eyle Ya Rabbi.

İlahi Ya Rabbi! Kur’an-ı Kerim’inde ‘Allah’ın yardımıyla; O, dilediğine yardım eder.’ buyuruyorsun. Filistinli kardeşlerimizi meleklerinle güçlendir Ya Rabbi. Onların gücünü, gücünün üzerinde göster ve düşmanlarının kalplerine korku sal Ya Rabbi. Bizleri her türlü afetlerden, felaketlerden, görünür görünmez kazalardan, belalardan muhafaza eyle Ya Rabbi.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ