Çay İlkokulu öğrencilerinden Filistin’e destek kermesi

Çay İlkokulu öğrencilerinden Filistin’e destek kermesi

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından “Özgür Filistin’in Yanındayız” sloganıyla başlatılan Filistin’e yardım kampanyasına her kesimden destek geliyor.

Bu kapsamda Rize Çay İlkokulu öğretmen, öğrenci ve velilerince Filistin yararına 1 günlük kermes düzenlendi.

Filistin’de zulüm altındaki insanlara yardım amacıyla okul bahçesinde düzenlenen kermesten 60 bin Türk Lirası gelir elde edildi.

Kermesten toplanan bağış, Okul Müdürü Lokman Baynazoğlu ile Müdür Yardımcısı Mikail Mollamahmutoğlu tarafından Filistin’e ulaştırılmak üzere TDV Rize Şubesine teslim edildi.

Cay Ilkokulu Kermes 4

Kermes bağışını teslim alan İl Müftüsü ve TDV Rize Şubesi Başkanı Naci Çakmakçı, “Öğrencilerin bu davranışı merhamet duygularının fiiliyata yansımasıdır. İnsandaki merhamet duygusu, kardeşine şefkat kanadıyla yaklaşmasına, iyilik yapmasına vesile oluyor. Filistin meselesi tüm Müslümanların ortak davasıdır. Her yaştaki Müslüman Filistin’e hem maddi hem de manevi olarak destek vermesi gerekiyor. Bu anlamlı kermesin düzenlenmesinde emeği geçen; kalpleri sevgi ve merhamet dolu Çay İlkokulu öğrencilerine, destek veren ailelerine ve yol gösteren öğretmenlerine duyarlı davranışlarından ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

Müftü Çakmakçı, okul kütüphanesine Diyanet yayınlarından oluşan çocuk kitapları seti hediye etti.

Cay Ilkokulu Kermes 2

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ