Ankara Müftüsü Çınar, izci gençleri ağırladı

Ankara Müftüsü Çınar, izci gençleri ağırladı

Diyanet Ankara İzcilik Kulübü üyesi izciler, Müftülük bünyesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmak ve birimleri tanımak amacıyla Ankara İl Müftülüğünü ziyaret etti.

İzci Liderleri Resül Altuntaş ve Harun Özkul’un rehberliğinde müftülük birimlerini gezen izcileri, İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar makamında kabul etti.

İzcilerin ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Çınar, izcilik faaliyetlerinin gençlerin ruhen, bedenen ve ahlaken yetişmelerinde çok önemli olduğunu belirtti.

Çınar ayrıca, “İzcilik selamında yer aldığı gibi, izciliğin temelinde Allah’a, topluma, kendinize karşı vazifeleriniz var, bunları hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamanız, kutsal değerlerimiz yolunda yaşamak için hayatınızın en güzel zamanları olan gençliğinizi iyi ve verimli değerlendirmeniz gerekir” diyerek, izcilere hayat boyu başarı niyaz etti.

Ziyarette izciler, İl Müftü Yardımcısı Osman Şekerci ile İl Müftülüğü Toplantı Salonunda bir araya geldi. Şekerci, izcilerle kısa bir sohbet yaparak kendilerine Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından kitaplar hediye etti.

Ankara Izci 22

Ziyarete İMKB Alparslan İmam-Hatip ortaokulunda eğitimlerine devam eden izciler, aynı okulda ÇEDES Projesine dahil olan öğrenciler ve Din Kültürü Öğretmeni Rahime Öztürk katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ